img_0308Súkromné rybníky sú neoddeliteľnou súčasťou Areálu Pohody. Nachádza sa v doline obklopenej listnatými lesmi, v krásnej a tichej prírode pár metrov od penziónu a reštaurácie. Rybník po kompletnej rekonštrukcii a pravidelnej úprave dna a brehov rybníka je plne zarybnený aj trofejnými kusmi. Okolie rybníka je pravidelne upravované kosením trávy, vynášaním odpadkov a úpravou brehov. Prostredie je dotvorené rôznymi posedmi, lavičkami a prístreškami pre rybárov, preto môžete ostať rybárčiť aj v prípade zlého počasia. Loviť môžete aj z drevených mól a umelo vytvorených kameninových násypov, ktoré sú všade okolo rybníka a dotvárajú tak prírodné prostredie rybníka. K dispozícií je rybárom aj bufet s rýchlim občerstvením a domácimi hamburgermi, ktorý sa nachádza priamo medzi oboma rybníkmi. Ako každý súkromný rybník má svoje pravidlá lovu a ponúka možnosti využitia na športový rybolov bez rybárskeho lístka, či povolenia. Lov rýb je povolený celoročne, aj v zime napr. „na dierku“.

Výmera vodnej plochy prvého rybníka je 1,6 ha, druhý rybník v kaskáde s výmerou 1,8 ha po rekonštrukcií. Obidva rybníky boli zarybnené v množstve cca 6 ton kaprovitých a dravých rýb v pomere 1:1, ako sú sumec, kapor, štuka, tolstolobik, amur a zubáč. Súkromné rybníky v Areáli Pohody majú osvedčený chov s číslom 1/2013-520 a rozšírenú činnosť o lov rýb na udicu s následným predajom, prípadne s okamžitou konzumáciou.

Z rybníka bolo doposiaľ vylovených množstvo rýb, ktoré sa pravidelne odnášajú na veterinárnu kontrolu za účelom včasného zistenia možných chorôb. Doposiaľ nebola odhalená žiadna závada a rybky sú v absolútnom poriadku. Zatiaľ najväčší kapitálny úlovok, ktorý bol vytiahnutý z rybníka, bol 17,8-kilový kapor, viac ako metrový sumec a približne metrové štuky. Svojimi úlovkami sa nám môžete pochváliť aj na našom facebookovom účte Areál Pohody, zároveň ta nájdete aj fotky našich šikovných rybárov a ich úlovky. Takto sa súčasne stanete jedným z nich.

« 1 z 12 »

Výlov rýb
V roku 2012 bol na prvom rybníku, pod odborným dohľadom, uskutočnený výlov rýb  s cieľom vyčistiť dno rybníka, sčítať množstvo rýb a upraviť brehy rybníka. V roku 2015 bol uskutočnený druhý výlov rýb pod odborným dohľadom, s rovnakým cieľom a dobrovoľnou pomocou našich skúsených rybárov, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Ďalší výlov plánujeme uskutočniť až o 3 roky. Po každom uskutočnenom výlove sú všetky ryby vrátené späť do rybníka. Snažíme sa pre Vás dochovať čo najväčšie množstvo kapitálnych rýb.

« 1 z 7 »

Informácie k rybačke

Rybárčiť je možné v dobe otváracích hodín penziónu a reštaurácie, t.z. od 10,00 hod. ráno až do 22,00  hod. večer. Ak by ste mali záujem prísť na rybačku pred 10,00 hod. ráno je nutné aby ste sa deň vopred nahlásili na tel. čísle 057/775 30 74. Ide o pevnú linku na recepcii penziónu a reštaurácie. Je nevyhnutné aby ste si priniesli vlastný podberák a podložku, v opačnom prípade Vám nemôžeme povoliť lov rýb v našom Areály. Hneď po príchode je potrebné ísť sa nahlásiť u obsluhy v reštaurácií. Nepotrebujeme Váš občiansky preukaz ani iné povolenie, iba Vaše meno, telefónne číslo a počet udíc na ktoré ste sa rozhodli chytať. Ak sa rozhodnete rybačku ukončiť, tak je potrebné aby ste sa išli odhlásiť znova na rovnakom mieste ako ste sa nahlasovali. Cenu vstupenky platíte až na konci rybačky a účtujeme Vám každú načatú hodinu rybárčenia. V hodnote jednej vstupenky má každý rybár možnosť chytať na dve udice. Rybárske pomôcky ani iné potreby nepožičiavame. Vaše auto musí počas rybárčenia ostať na parkovisku a je prísne zakázané prekladanie rybárskeho náčinia cez oplotenie areálu. Bližšie informácie získate v sekcii podmienky rybárčenia.

 

Nočná rybačka

Ponúkame Vám aj možnosť nočnej rybačky v hodnote 50 EUR pre skupinu piatich rybárov a menej. Loví sa od zotmenia do svitu, cca do 6:00hod. ráno. Taktiež si u nás môžete rezervovať aj hausbót terasou priamo nad rybníkom a pohodlne chytať až do rána. Hausbot je skromne vybavený 3 lôžkami, osvetlením a skrinkami s úložným priestorom. Ak by ste mali záujem o nočnú rybačku je potrené sa nahlásiť minimálne deň vopred u majiteľa rybníkov na tel. čísle 0915 70 20 30. V prípade, že sa rozhodnete absolvovať nočnú rybačku a zároveň sa ubytujete v našom penzióne, dostanete zľavu na dennú rybačku vo výške 50%.

 

Odkúpenie rýb

Našim rybárom ponúkame možnosť odkúpenia si vlastnoručne ulovenej kaprovitej ryby do 3 kg živej váhy priamo na mieste. Cena kaprovitej ryby za 1kg živej váhy je 3,50 eur. Rybku musíte bezodkladne priniesť na preváženie u obsluhy nevypitvanú a živú. V opačnom prípade Vás môžeme pokutovať za pytliactvo.

 

Cena rybárskej vstupenky
1 – 3 hodinová 3,00€
3 – 5 hodinová 5,00€
7 – 12 hodinová 7,00€
Nočná rybačka (5 osôb a menej) 50,00€

 

Príďte si odskúšať ,,odolnosť“ našich rýb voči Vaším návnadám. Tešíme sa na Vašu návštevu.