Súkromné rybníky sú neoddeliteľnou súčasťou Areálu Pohody. Nachádza sa v doline obklopenej listnatými lesmi, v krásnej a tichej prírode pár metrov od penziónu a reštaurácie. Rybník po kompletnej rekonštrukcii a pravidelnej úprave dna a brehov rybníka je plne zarybnený aj trofejnými kusmi. Okolie rybníka je pravidelne upravované kosením trávy, vynášaním odpadkov a úpravou brehov. Prostredie je dotvorené rôznymi posedmi, lavičkami a prístreškami pre rybárov, preto môžete ostať rybárčiť aj v prípade zlého počasia. Loviť môžete aj z drevených môl a umelo vytvorených kameninových násypov, ktoré sú všade okolo rybníka a dotvárajú tak prírodné prostredie rybníka. K dispozícií je rybárom aj bufet s rýchlim občerstvením a domácimi hamburgermi, ktorý sa nachádza priamo medzi oboma rybníkmi. Ako každý súkromný rybník má svoje pravidlá lovu a ponúka možnosti využitia na športový rybolov bez rybárskeho lístka, či povolenia. Lov rýb je povolený celoročne, aj v zime napr. „na dierku“.

Výmera vodnej plochy prvého rybníka je 1,6 ha, druhý rybník v kaskáde s výmerou 1,8 ha po rekonštrukcií. Obidva rybníky boli zarybnené v množstve cca 6 ton kaprovitých a dravých rýb v pomere 1:1, ako sú Sumec, Kapor, Štuka, Tolstolobik, Amur a Zubáč. Koncom roka 2018 bol spodný rybník dorybnený o cca 400 kg nových kusov Liscov a Kaprov, ktoré ešte na háčiku  nikdy neboli. Najväčšie kusy pri poslednom dorybnení boli o váhe cca 8 kg. Súkromné rybníky v Areáli Pohody majú osvedčený chov s číslom 4/2018-520 a rozšírenú činnosť o lov rýb na udicu s následným predajom, prípadne s okamžitou konzumáciou. Rybník je elektifikovaný a na miestach prísteškov môžete nájsť aj elektrické zásuvky.

Z rybníka bolo doposiaľ vylovených množstvo rýb, ktoré sa pravidelne odnášajú na veterinárnu kontrolu za účelom včasného zistenia možných chorôb. Doposiaľ nebola odhalená žiadna závada a rybky sú v absolútnom poriadku. Zatiaľ najväčší kapitálny úlovok, ktorý bol vytiahnutý z rybníka, bol 17,8-kilový kapor, viac ako metrový sumec o váhe 22 kg a približne metrové štuky. Svojimi úlovkami sa nám môžete pochváliť aj na našej facebookovom účte Areál Pohody, zároveň tam nájdete aj fotky našich šikovných rybárov a ich úlovky. Takto sa súčasne stanete členom veľkej rybárskej komunity Pohoda v Brestove.

Majiteľ rybníkov je otvorený novým myšlienkam a návrhom zo strany každého nášho rybára. Kedykoľvek ho môžte zastihnúť v okolí rybníka ako niečo pravidelne upravuje, alebo len prichádza na kontrolu, či sa opýtať ako ide ryba. Zastihnúť ho môžte kedykoľvek aj na t.č. 0915 70 20 30, kde Vás veľmi rád vypočuje. V prípade ak by ste potrebovali získať informácie o aktuálnom daní alebo situácií na rybníku, tak tie najnovšie informácie nájdete na našej facebookovej stránke Areál Pohody alebo Penzión Areál Pohoda. Všetky potrebné informácie Vám rovnako rád poskytne aj majiteľ rybníka kedykoľvek počas dňa do 20:00 hod.

« z 12 »


V roku 2012 bol na prvom rybníku uskutočnený výlov rýb pod odborným dohľadom s cieľom vyčistiť dno rybníka, sčítať množstvo rýb a upraviť brehy rybníka. V roku 2015 bol uskutočnený druhý výlov rýb pod odborným dohľadom s rovnakým cieľom a dobrovoľnou pomocou našich skúsených rybárov, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Ďalší výlov plánujeme uskutočniť až o 3 roky. Po každom uskutočnenom výlove sú všetky rybky vrátené späť do rybníka. Snažíme sa pre Vás dochovať čo najväčšie množstvo kapitálnych rýb.

« z 7 »


Rybárčiť je možné v dobe otváracích hodín penziónu a reštaurácie, t.z. od 10,00 hod. ráno až do zotmenia (čo záleží od ročného obdobia). Ak by ste mali záujem prísť na rybačku pred 10,00 hod. ráno je nutné aby ste sa deň vopred nahlásili na tel. čísle 057/775 30 74. Ide o pevnú linku na recepcii penziónu a reštaurácie. Je nevyhnutné aby ste si priniesli vlastný podberák a podložku, v opačnom prípade Vám nemôžeme povoliť lov rýb v našom Areály. Hneď po príchode je potrebné ísť sa nahlásiť u obsluhy v reštaurácií. Nepotrebujeme Váš občiansky preukaz ani iné povolenie, iba Vaše meno, telefónne číslo a počet udíc na ktoré ste sa rozhodli chytať. Ak sa rozhodnete rybačku ukončiť, tak je potrebné aby ste sa išli odhlásiť znova na rovnakom mieste ako ste sa nahlasovali. Cenu vstupenky platíte až na konci rybačky a účtujeme Vám každú načatú hodinu rybárčenia. V hodnote jednej vstupenky má každý rybár možnosť chytať na dve udice. Rybárske pomôcky ani iné potreby nevypožičiavame. Vaše auto musí počas rybárčenia ostať na parkovisku a je prísne zakázané prekladanie rybárskeho náčinia cez oplotenie areálu. Bližšie informácie získate v sekcii podmienky rybárčenia.

24-hodinová rybačka
Ponúkame Vám aj možnosť 24-hodinovej rybačky v priebehu celého týždňa, minimálne pre 2 osoby/noc. Cena 24-hodinového rybárskeho lístka pre 1 osobu je 17 EUR. Každý rybár môže chytať  na 2 udice a musí mať povinnú výbavu, t j. podberák, dezinfekcia a podložka. Každý záujemca sa musí nahlásiť majiteľovi rybníkov na mob.č. 0915 70 20 30 a to najneskôr deň vopred. Rybársky lístok na 24-hodinovú rybačku si je možné zakúpiť u obsluhy v reštaurácii. Ak ukončíte rybačku skôr ako po 24-hodinách, cena lístka ostáva rovnaká.

Rybačky v zime na dierku
Spodný rybník je pravidelne každú zimu zarybnený cca 700 kg pstruha na niekoľko priateľských súťaží, či bežný lov. Loví sa na dierkach a zúčastňujú sa malý i veľký rybári. Lov pri súťažiach sa odohráva v priebehu dvoch dní. V jeden deň sa lovilo na umelé nástrahy a v druhý bola technika ľubovoľná s možnosťou privlastnenia si pstruha. Nejednalo sa o preteky ale o príjemný víkend strávený s priateľmi. V areály rybníka si rybári pripravili aj teplý guľášik, čaj či niečo tuhšie. Ak by ste mali záujem zúčastniť sa obdobných súťaží v budúcnosti aj vy, tak aktuálne informácie o organizovaní vždy nájdete na našej facebookovej stránke Areál Pohody alebo sa môžete opýtať priamo majiteľa rybníka na t.č. 0915 702 030. Po súťažiach, teda začiatkom jari či koncom zimy, sa pstruhy v rybníku stále nahádzajú. Zachytať si môžete prísť aj kedykoľvek iný deň mimo súťaže, teda po ich ukončení ale výlučne po telefonickej dohode s majiteľom rybníka minimálne deň vopred.

 

Zrub POHODA

S radosťou Vám ponúkame novopostavený Zrub POHODA na prenájom pre rybárov i nerybárov. Zrub je postavený v prírodnom prostredí areálu medzi dvoma rybníkmi, na hrádzi s krásnym výhľadom na spodný rybník. Zároveň máte k dispozícii pláž vybavenú ohniskom, basketbalovým košom, posedom a drevenými ležadlami po celú dobu pobytu. Zrub je vybavený 6 lôžkami s možnosťou prístelky, sanitou, TV, Hifi, WIFI, alarmom, 2x balkónom s posedením, chladničkou, skladovými priestormi pre rybárske náčinie a pod. a mini kuchynkou. Zrub je napojený na vlastný zdroj vody, t.j. studňa. Cena za prenájom pre 4 osoby je 65 € /24 hod a pre 6 osôb je 85 € /24 hod. V prípade záujmu o rezerváciu termínu a bližšie info volajte na tel. číslo majiteľa rybníkov, t.j. 0915702030. V prípade doplatku nočnej rybačky na našich rybníkoch máte k dispozícii lukratívne lovné miesto priamo pri zrube. Príďte si k nám do zrubu oddýchnuť s rodinkou či priateľmi a zároveň využiť možnosť pohodlnej dennej či nočnej rybačky.

Houseboat nad prvým rybníkom

Taktiež si u nás môžete rezervovať na 24 hod. aj houseboat s terasou priamo nad rybníkom za 15 EUR a pohodlne chytať až do rána. Houseboat sme za odbornej pomoci našich šikovných a verných rybárov zrekonštruovali a zateplili, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Domček nad vodou je skromne vybavený 2 lôžkami, osvetlením, TV s DVD, rádiom a skrinkami s úložným priestorom. V domčeku si môžete prikúriť vlastným plynovým ohrievačom, pozor nie elektrickým. Elektrický ohrievač si môžete u nás zapožičať na poplatok 5 EUR na celú dobu počas ktorej budete využívať houseboat. Domček je vybavený vlastným alarmom, ku ktorému získate kľúče a preto môžete svoje vybavenie nechať bezpečne uzamknuté a spokojne sa pohybovať po areály. Takto môžete pohodlne rybárčiť aj za zlého počasia, či celú noc až do rána bieleho. Rezervácie na houseboat je možné uskutočniť na t.č. 0915 70 20 30.

Domček pod Vŕbou a pod lesom na prenájom

Na prenájom máme v areály rybníka navyše k dispozícií aj úplne nové rybárske domčeky, postavené v roku 2019. Prvý je na úrovni hrádze na vrchnom rybníku a k dispozícií máte aj lukratívne lovné miesto priamo na móle nad vodou. Hneď pri domčeku sa nachádza aj toaleta na kľúč, ktorý majú k dispozícií všetci nočný rybári z okolia rybníka počas 24.-hodinovej rybačky. Je vybavený vlastnou pieckou na pritápanie a dvoma posteľami. Druhý domček stojí na vrchnom rybníku priamo pod lesom medzi prístreškami pre rybárov. Je vybavený gaučom, stolíkom, policami a veľkým oknom s výhľadom na rybník. Prenájom oboch rybárskych domčekov je možný na 24 hod. za 15 EUR a po celú dobu môžte pohodlne chytať, až do rána. Rezervácie domčekov je možné uskutočniť na t.č. 0915 70 20 30, majiteľ rybníkov.

         

Rybársky domček

Tento krásny a útulný domček do našej rodinky pribudol len nedávno v roku 2022. Je umiestnený na vrchnom rybníku a jeho súčasťou je mólo z ktorého je možné pohodlne chytať  ryby po celý čas. Je plne eletrifikovaný, jeho prednosťou je to, že je vykurovaný a určený pre 2 rybárov plus doprovod. Vybanie domčeka je jednoduché ale nachádza sa v ňom rozkladací gauč na spanie. Prenájom domčeka je možný na 24 hodín za cenu 25EUR. Rezerváciu domčeka je možné uskutočniť na t.č. 0915 70 20 30, majiteľ rybníkov.

 

Prenájom rybníka
Našim rybárom ponúkame aj možnosť prenájmu celého rybníka za účelom súkromnej rybačky počas celého dňa, t. j. 24 hodín alebo aj niekoľko dní podľa potreby. Radi pre Vás pripravíme aj polnočný guľáš priamo pod holým nebom pri rybníku. Pre lepšiu viditeľnosť, je možné v noci cely areál rybníka osvetliť. Cena rezervácie jedného rybníka je 200 Eur na 24 hod. a jeho kapacita je cca 20 rybárov. K dispozícií mame pre Vás dva rybníky, ktoré sú predelené hrádzou s jednoduchým prechodom medzi nimi. Rezerváciu je nutné vykonať aspoň 2 dni vopred na telefónnom čísle majiteľa rybníkov, t. j. 0915  702 030, kde zároveň získate aj všetky dodatočné informácie.

Odkúpenie rýb
Naše rybky sú pravidelné kontrolované veterinárnou správou a preto ponúkame rybárom možnosť odkúpenia si vlastnoručne ulovenej kaprovitej ryby do 3 kg živej váhy priamo na mieste. Cena kaprovitej ryby za 1 kg živej váhy je 4,00 Eur. Rybku musíte bezodkladne priniesť na preváženie u obsluhy nevypitvanú a živú. V opačnom prípade Vás môžeme pokutovať za pytliactvo.

Cena dennej rybárskej vstupenky
Počet hodín:  Cena:
 6 hodín 6,00€
 7 – 12 hodín 8,00€
 24 hodinový rybolov (min. 2 rybári) 17,00€

Príďte si odskúšať ,,odolnosť“ našich rýb voči Vaším návnadám. Tešíme sa na Vašu návštevu.

ILUSTRAČNÁ MAPA RYBNÍKOV

Mapu a fotky našich rybárov či ich úlovkov z nášho rybníka nájdete aj na informačnej tabuli v areály rybníkov priamo pri parkovacej ploche hneď vedľa hlavnej budovy penziónu.


RYBÁRSKY PREVÁDZKOVÝ PORIADOK
na súkromnom rybníku v Areáli pohody
Úvodné podmienky
• Prevádzku a výkon rybárskych práv na vodných plochách rybníkov I a II. V Areáli – Pohody má spoločnosť R a S s.r.o. ďalej len prevádzkovateľ.
• Súkromné rybníky I. a II. V Areáli Pohody majú osvedčený chov s číslom 4/2018-520 a rozšírenou činnosťou o lov rýb na udicu s následným predajom prípadne s okamžitou konzumáciou.
• Rybolov spôsobom chyť a pusť, t,z. športový rybolov.
• Cena vstupenky 1-3 hod. 3.-eur, 3-7 hod. 6,-eur, 7-12 hod. 8,-eur
• Každý rybár smie používať jediný označený vstup a výstup/pred reštauráciou./
• Pri vstupe je povinný predložiť doklad totožnosti, zaregistrovať sa u správcu /reštaurácii./
• Je zakázané vykrikovať, hlučne sa správať alebo iným spôsobom narúšať ostatných.
• Zákaz rozkladania otvoreného ohňa v areály, možnosť použitia iba vlastného prenosného grilu.
• Každý rybár pri kúpe vstupenky dostane označenie, ktorým si označí lovné miesto a po ukončení lovu ho vráti.
• Pre zakúpenie povolenia na rybolov prevádzkovateľ neakceptuje rybársky lístok.
• Motorové vozidlo je rybár povinný zaparkovať na odstavných plochách na to určených.
• Povolenie na rybolov je pre jednu osobu a je neprenosné.
• Nepoškodzovať, neničiť prírodu a majetok spoločnosti.
• Počas súťaží je rybársky revír uzavretý pre ostatných nesúťažiacich rybárov.
• Spoločnosť si vyhradzuje právo ukončenie rybolovu kedykoľvek.
• Každý loví na vlastnú zodpovednosť.
• Žiadnym spôsobom vyhradzovať si miesto lovu.
• Vstup so psom jedine na vodítku !!!
• Zákaz lovu rýb z člna a vodného bicykla.
• Prevádzkovateľ aktualizuje ceny za poskytnuté služby v cenníku poskytovaných služieb v objekte rybníka.
• Prevádzkovateľ poskytuje rybárom bezplatne : parkovanie auta alebo iného dopravného prostriedku.
• Zarybnenie zabezpečuje prevádzkovateľ výlučne násadami len z chovov, ktoré osvedčilo Ministerstvo .
• Prevádzkovateľ zabezpečuje ochranu genofondu rýb, veterinárnym dohľadom.
• Rybár vo veku do 10 rokov len v doprovode s rybárom nad 18 rokov.
• Rybárom je považovaná osoba, ktorá sa vyzná v love rýb, má s tým skúsenosti, zachováva rybársku etiku.
• Zákaz vpúšťať do vody iné ryby ako tie, ktoré sú v zariadení.
Podmienky samotného lovu:
• Lov maximálne na dve udice na jednu vstupenku opatrenými jedným jedno-háčikom.
• Množstvo a druh návnady nie je obmedzený /okrem súťaží/ musí byť zdravotne nezavadný, nesmie byť skysnuté, plesnivé, toxické.
• Nutnosť používať podberák, podlošky na položenie ryby, dezinfekčný prostriedok na ošetrenie ryby po háčiku a pean na vyťahovania háčiku- v prípade, že rybár niektoré z uvedených vecí nemá musí si ich zapožičať.
• Je zakázané používať na lov výbušniny, otravné látky, harpúny, bodce, udice bez prútov, loviť ich na šnúry, posekávať udicou, elektrickým prúdom, chytať do rúk a ôk.
• Povolený lov jedine na udice.
• Pri vyťahovaní rýb je každý rybár povinný použiť podberák.
• Zakázané loviť ryby na miestach kde sa nahromadili pri mimoriadnych situáciách.
• Kaprovité ryby do 3 kg je možné odkúpiť podľa aktuálneho cenníka ich množstvo je neobmedzené ostatné okamžite vrátiť ošetrené do vody.
• Ryby v sieťkach nie je možné vymieňať ani vrátiť naspäť do vody, čo sa dá raz do sieťky musí sa okamžite odkúpiť/nesmú sa zdržiavať v sieťkach !!/
• Vážne poškodené ryby treba oznámiť na vstupe, nesmú sa púšťať späť do vody.
• Ak niekto nedodržuje podmienky je druhý rybár povinný to ohlásiť na recepcii reštaurácie.
• Pri nedodržaní podmienok môže byť rybár pokutovaný, vyhostený a musí spôsobené škody nahradiť, v prípade odcudzenia ryby bude naňho podané trestné oznámenie a bude navždy vyhostený.
• Zakázané čistiť úlovky v areály rybníka!
• Pri odchode je každý povinný všetky odpadky a ohorky pozbierať a hodiť do koša.
• Správca prevádza kontrolu povinnej výbavy vyžaduje dodržiavanie podmienok a kontroluje miesto po odchádzajúcom rybárovi.
• Zákaz nočného lovu rýb /len počas denného svitu alebo v prípade dohody s majiteľom revíru na tel.č. 0915 70 20 30/
Ukončenie rybolovu :
• Pri odchode je každý povinný všetky odpadky a ohorky pozbierať a hodiť do koša.
• Objekt rybár opúšťa zásadne cez vstup zo všetkým náčiním a úlovkom.
• Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo kontroly vecí a batožín .
• Rybu, ktorú si rybár chce odniesť sa zváži a následne vyplatí u obsluhy reštaurácie.

Pokuty v prípade zistenia porušenia rybárskeho prevádzkového poriadku :

• Pokuta vo výške 50 Eur v prípade straty, odcudzenia alebo nevrátenia identifikačného označenia rybára vydaného na recepcii penziónu a reštaurácie.
• Pokuta vo výške 20 Eur za nedodržanie povinnej výbavy rybára, t.j. podberák, a podložka.
• Pokuta vo výške 20 Eur za prekladanie rybárskeho náčinia cez oplotenie areálu.
• Pokuta vo výške 20 Eur za nepovolený lov na prívlač.
• Pokuta vo výške 20 Eur za poškodenie ryby z nedbanlivosti a neodborného či nešetrného zaobchádzania s úlovkom. K pokute 20 Eur sa prirátava hodnota úlovku vo výške 4 Eur za kilo do 3 kilogramov živej váhy a v prípade trofejných kusov nad 3 kilogramy živej váhy vo výške trhovej hodnoty.
• V prípade lovu na čierno, t.z. nenahlásenia vopred začatia času rybolovu a jeho ukončenia, resp. nepovoleného rybolovu, bude zo strany majiteľa revíru postupované v zmysle zákona 139/2002 Z.z. o rybárstve v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon). Následne bude privolaná polícia a riešenie daného priestupku na mieste.

Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo zmeny tohto Rybárskeho prevádzkového poriadku počas sezóny a návštevník je povinný registrovať tieto zmeny .
Aktualizované 01.10.2016.Adresa:

AREÁL POHODY – Penzión u Račka,
Brestov 824
066 01 Humenné

V prípade nahlásenie sa na rybačku, rezervácie ubytovania, podania bližších informácií alebo iných otázok ohľadne dennej rybačky volajte na číslo pevnej linky priamo na recepcii:  057/775 30 74

V prípade záujmu o nočnú rybačku, rezerváciu rybníka alebo hauseboatu, či iných otázok ohľadne nočnej rybačky volajte priamo majiteľovi rybníkov na mob. číslo: 0915 70 20 30